Blog

Funbikes Scrap Race 2014 - součást festivalu InDust3

Ve Funbikes pro vás chystáme další fixed gear závody, které navazují na jarní Garage race. Proběhnou první zářijovou sobotu 6. 9. 2014 v industriálním prostředí Holešovického přístavu - jako součást prvního ročníku městského festivalu InDust3.

Pokračovat >

GoldSprints

GoldSprints from FunBikes on Vimeo.

GoldSprints jsou moderní zábavou, která nabízí adrenalin, legraci a v neposlední řadě i sportovní vyžití. Je vhodná na firemní večírky a akce, soukromé párty, jako doprovodný program na sportovní akce nebo jako otevřená zábava pro všechny v hospodách a klubech.

Jedná se o závody na cyklistických trenažérech, které zvládnou i necyklisti. V aktuálním pojetí, se kterým vstupujeme na český trh, se dá říct, že jde o celkem novodobou aktivitu. Poprvé se objevila  v roce 1999 ve Švýcarsku v rámci Cycle World Messenger Champinships. V Čechách se ale na válcích závodilo už ve 20. letech minulého století. Moderní technologie závodům dodávají atraktivitu nejen pro závodníky, ale i publikum.

JAK TO PROBÍHÁ?

Během závodu proti sobě nastupují dva jezdci, kteří proti sobě jedou závody na stanovenou vzdálenost (nejčastěji 500m) o nejrychlejší čas. Jejich jména se zobrazují na plátně, kde je promítán i aktuální stav závodu. Každý závodník jede pod svou barvou. Na plátno se ještě promítá ujetá vzdálenost, průměrná rychlost nebo čas.

JAK SE ZÚČASTNIT

Zájemci si nás mohou na svou soukromou akci, nebo ze zůčastnit jedné z námi pořádaných akcí. Kontaktujte nás.